Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

W przypadku, gdy dziecko ma w przedszkolu/szkole tylko zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, a nie jest wychowankiem przedszkola, po wprowadzeniu danych dziecka należy przypisać go do oddziału dodatkowego „Wczesne wspomaganie rozwoju”, ale nie należy rozpoczynać nauki temu dziecku (nie wypełnia się danych w „Nauka wychowanka”). Ponadto porozumienie, o którym mowa w art. 127 ust 9 ustawy – Prawo oświatowe, określa podmiot zobowiązany do przekazywania danych o zajęciach w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. W związku z tym, dane dziecko może mieć wykazane przypisane do oddziału dodatkowego – wczesne wspomaganie rozwoju – tylko przez jeden podmiot.

W przypadku uczniów szkół artystycznych bez pionu ogólnokształcącego, przypisując ucznia do oddziału podstawowego, należy podać między innymi informacje w zakresie zawodu, specjalizacji i specjalności dotyczące określonego ucznia. W tego typu szkołach tworzy się jeden oddział na danym poziomie klasy (tj. jeden oddział w ramach jednego cyklu kształcenia lub jednego trybu nauki). Podczas rejestracji danego oddziału, powinny zostać wykazane wszystkie zawody, specjalizacje i specjalności, w których realizowane jest kształcenie na danym poziomie klasy. Dzięki temu możliwy będzie wybór odpowiedniego zawodu, specjalności i specjalizacji w trakcie przypisywania ucznia do oddziału.

Od roku szkolnego 2021/2022 w przypadku ucznia, który kształci się w więcej niż jednym zawodzie, ucznia przypisujemy raz do oddziału podstawowego o specyfice dodatkowej „wielozawodowy” w ramach jednego okresu przypisania, wykazując uczniowi kolejne zawody, w których się kształci.

5. Dane dziedzinowe

W ustawie (art. 12–25) określono dokładnie, jakie dane dziedzinowe ucznia są wykazywane przez poszczególne podmioty.

...