...
...
...
...
...
Poradnia – Oddział dodatkowy – Rejestracja
Oddział dodatkowy to sposób wykazania:
- wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,
- zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim,
Każdy oddział dodatkowy funkcjonujący w danej placówce należy zarejestrować oddzielnie.
Wczesne wspomaganie rozwoju
W przedszkolach i szkołach podstawowych, w tym specjalnych, w innych formach wychowania przedszkolnego oraz w ośrodkach, a także w publicznych i niepublicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych, mogą być tworzone zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w celu pobudzania jego rozwoju psychoruchowego i społecznego, od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole, prowadzonego bezpośrednio z dzieckiem i jego rodziną.
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka organizuje się dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze
Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, organizuje się dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydane przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradniach specjalistycznych.
Zajęcia organizuje się dla dzieci i młodzieży, posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 25 lat.
Aby zarejestrować oddział dodatkowy należy po lewej stronie menu bocznego kliknąć w moduł oddziały dodatkowe
Anchor
.
Do wyboru są dwa typy oddziału dodatkowego: Wczesne wspomaganie rozwoju i Zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze
Należy wybrać jeden typ oddziału. Czynność potwierdzamy klikając przycisk
wybrać moduł oddziały dodatkowe.
Na listę oddziałów dodatkowych składa się:
- przycisk DODAJ
- pole wyboru roku szkolnego,
- pole Typ oddziału, które umożliwia filtrowanie danych na liście,
- kolumna Nazwa Oddziału,
- kolumna Typ,
- kolumna Cecha główna,
- kolumna Liczba uczniów uczących się– pokazuje aktualną ilość przypisanych uczniów do danego oddziału wg stanu na dzień dzisiejszy,
- kolumna Liczba uczniów przypisanych– wskazuje ilość wszystkich uczniów, jacy byli przypisani do tej klasy w wybranym roku szkolnym, w liczbie tej ujęci są także uczniowie, którzy np. przerwali naukę w oddziale w danym roku szkolnym
- kolumna Data rejestracji, które umożliwia sortowanie po dacie rejestracji oddziału
- przycisk FILTRUJ, który umożliwia wyfiltrowanie oddziału po Identyfikatorze
W celu rejestracji oddziału dodatkowego należy w górnej części wybrać rok szkolny na który odbywa się rejestracja ,kliknąć przycisk DODAJ znajdujący w górnej części ekranu.
Otworzy się okno rejestracji oddziału:
W oknie rejestracji oddziału należy uzupełnić pole Nazwa wybrać typ oddziału i uzupełnić pole Nazwa wprowadzając nazwę danego oddziału np. WWR
Należy określić nazwę oddziału w zależności od funkcjonującej w danej placówce, ewentualnie w sposób ułatwiający później odnalezienie oddziału na liście oddziałów.
Nazwa oddziału musi być unikalna w ramach danego podmiotu i roku szkolnego. Oznacza to, że w danym roku szkolnym nie mogą wystąpić np. dwa oddziały WWR czy RW o tej samej nazwie. W przypadku potrzeby zarejestrowania większej liczby oddziałów dodatkowych tego samego typu należy zróżnicować nazwy tych oddziałów (WWR1 i WWR2).
Pola takie jak rok szkolny oraz typ oddziału zaciągną się automatycznie
Po wprowadzeniu danych w oknie rejestracji oddziału zatwierdzamy przyciskiem przyciskiem ZAPISZ
Po zapisaniu pojawi się komunikat komunikat: Operacja zakończona pomyślnie
Rejestrowany oddział pojawi się na liście oddziałów:
Jeśli lista ma pokazywać wszystkie zarejestrowane oddziały to należy kliknąć przycisk który odblokuje i pokaże pełną listę zarejestrowanych oddziałów.