Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Zgodnie z art. 127 ust. 5 ustawy Prawo oświatowe, w publicznych i niepublicznych: przedszkolach i szkołach podstawowych, w tym specjalnych, innych formach wychowania przedszkolnego, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodkach wychowawczych, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych, które spełniają warunki określone w przepisach wydanych na podstawie ust. 19 pkt 1, mogą być tworzone zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w celu pobudzania psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka, od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole, prowadzonego bezpośrednio z dzieckiem i jego rodziną.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka organizuje się dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Jako datę rozpoczęcia przypisania do oddziału wczesnego wspomagania rozwoju należy podać datę przedłożenia opinii przez rodzica dziecka w danym podmiocie, z wyjątkami opisanymi w instrukcji „Uczniowie – Orzeczenia/Opinie”, w części dotyczącej daty przedłożenia orzeczenia/opinii w podmiocie. Data rozpoczęcia przypisania do oddziału wczesnego wspomagania rozwoju nie może być wcześniejsza niż data przedłożenia opinii w podmiocie wykazana podczas rejestracji opinii w zakładce ORZECZENIA/OPINIE.

W przypadku szkół wchodzących w skład ośrodków, o których mowa w art. 2 pkt 7 ustawy  ustawy – Prawo oświatowe, wczesne wspomaganie rozwoju wykazywane jest na poziomie ośrodka, nie zaś poszczególnych szkół wchodzących w jego skład.

...