Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

  • przypisanie do oddziału II klasy gimnazjum w zakładce Przypisanie należy zakończyć ze statusem Nie otrzymał promocji oraz datą zakończenia 31 sierpnia 2018 r
  • w nowym roku szkolnym należy uczniowi w zakładce Przypisanie dodać przypisanie do klasy VIII. 

Pozdrawiam, 
Stare Sio
Witam, 
w sprawie starego SIO proszę o kontakt: https://cie.men.gov.pl/sio-strona-glowna/kontakt-2/ .
Pozdrawiam
Witam, 
proszę wyszukać placówkę po samym nr RSPO lub  REGON bez dopisywania zer na końcu oraz bez uzupełniania pozostałych wierszy. 
Pozdrawiam
Dane dziedzinowe
Witam,
W przypadku komunikatu błędu: „Okres przypisania do oddziału nie zawiera w całości danych dziedzinowych powiązanych z tym przypisaniem" należy w pierwszym kroku w zakładce Dane dziedzinowe – rok szkolny 2017/18 -zakończyć wprowadzone dane dziedzinowe dla Ucznia. A następnie należy w zakładce Przypisania zakończyć przypisanie do oddziału.
Pozdrawiam
Orzeczenie Język
Witam,
Proszę sprawdzić czy w orzeczeniu, jakie posiada dany uczeń jest wskazana jedna z niepełnosprawność, która umożliwia zwolnienie z nauczania jednego z języków:

  1. niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym,
  1. niepełnosprawność intelektualna w stopniu znacznym.

...

  • wejść w szczegóły (dane identyfikacyjne) danego ucznia, który jest niezweryfikowany w PESEL,
  • kliknąć w ołówek modyfikacji i zapisać dane.

Jeżeli komunikat nie zniknie, to:

  1. Po pierwsze, proszę sprawdzić czy podczas rejestracji wprowadzili Państwo prawidłowe dane.
  2. Po drugie, jeżeli dane są prawidłowe należy skontaktować z Wydziałem Spisu Ludności dla Państwa rejonu w celu sprawdzenia, czy dane są poprawne.
  3. Jeżeli dwa poprzednie punkty wykażą, że dane są poprawne, proszę o skierowanie pisma z podaniem numeru PESEL, imienia i nazwiska osoby, której dotyczy niezgodność - mailem na adres: sekretariat.drs@mc.gov.pl Image Removed lub pocztą na adres Ministerstwo Cyfryzacji, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.

...

  1. Proszę kliknąć przycisk Print Screen lub PrtScn. Klawisz ten, w zależności od klawiatury,  jest zazwyczaj umieszczony w jej górnej prawej części lub obok klawisza Alt na dole.
  2. Proszę otworzyć program Paint lub Word. Po otworzeniu programu należy kliknąć Wklej lub skrót klawiaturowy Ctrl + V – zrzut ekranu zostanie wyświetlony.
  3. Plik należy zapisać.
  4. Zapisany plik należy dołączyć jako załącznik do tego zgłoszenia.

...

  • w przypadku ucznia przypisanego do oddziału specjalnego bez orzeczenia,
  • w przypadku gdy uczeń przypisany do oddziału specjalnego ma orzeczenie, a nie ma okresu obowiązywania orzeczenia w podmiocie,
  • w przypadku gdy uczeń przypisany do oddziału specjalnego ma orzeczenie, ma okres obowiązywania orzeczenia w podmiocie, ale okres ten nie pokrywa całego okresu przypisania do oddziału specjalnego.

Proszę sprawdzić czy wszystkie dane są prawidłowo wprowadzone.
Powierzchnie sportowe
Witam,
Według założeń aplikacji sio w powierzchniach sportowych - wprowadza się tylko  wartości  całkowite , tak więc jeśli mają Państwo  wartość po przecinku to proszę je zaokrąglić.
Pozdrawiam,
 ZINDYWIDUALIZOWANA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA- obowiązek
Szanowna Pani,
W przypadku, gdy nauczyciel prowadzi zajęcia z uczniem w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia należy wskazać obowiązki, które nauczyciel faktycznie realizuje w tym czasie, (czyli przedmiot, który jest nauczany w ramach tych zajęć).
Zindywidualizowana ścieżka kształcenia > uczeń
Uprzejmie informuję, że w nowym systemie informacji oświatowej (nowe SIO) dane dotyczące uczniów objętych zindywidualizowaną ścieżką kształcenia będą wykazywane w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wykazywane w formie zbiorczej, a nie, jako dana dziedzinowa dla danego ucznia. Obecnie nie mają Państwo jeszcze możliwości wykazania tych danych. W module Dane zbiorcze dopiero pojawi się zakładka, w ramach, której będą wykazywali Państwo udzieloną przez szkołę pomoc psychologiczno-pedagogiczną i w tym m.in. liczbę uczniów korzystających ze zindywidualizowanej ścieżki kształcenia.
Pozdrawiam,
Dzień dobry,
W przypadku, gdy nauczyciel prowadzi zajęcia z uczniem w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia należy wskazać obowiązki, które nauczyciel faktycznie realizuje w tym czasie (czyli przedmiot, który jest nauczany w ramach tych zajęć).
W razie dodatkowych pytań proszę kierować się na infolinię merytoryczną pod nr: 22/ 34-74-800 wew:1
Urlop dla poratowania itd
Witam,
w przypadku, gdy nauczyciel w roku szkolnym, którego dotyczą obowiązki ma wykazaną jedną z następujących nieobecności:

  • urlop macierzyński, urlop rodzicielski, urlop ojcowski, urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego,
  • urlop wychowawczy,
  • urlop udzielony na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy o związkach zawodowych,
  • urlop dla poratowania zdrowia,
  • zawieszenie w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 83 ustawy Karta Nauczyciela
  • urlop bezpłatny,
  • przeniesienie w stan nieczynny,
  • zwolnienie z obowiązku prowadzenia zajęć na innej podstawie,
  • niezdolność do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą,
  • urlop bezpłatny udzielony na podstawie art. 17 ust. 2 albo ust. 2a ustawy – Karta Nauczyciela,
  • urlop bezpłatny, o którym mowa w art. 174 § 1 Kodeksu Pracy
  • zwolnienie od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki,

...

  • numeru orzeczenia
  • datę jego wydania
  • regon poradni która to orzeczenie wydała
  • rodzaj niepełnosprawnościPozdrawiam,

...

  • rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola i publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624, z późn. zm.),
  • rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 kwietnia 2003 r. w sprawie ramowego statutu publicznej biblioteki pedagogicznej (Dz. U. Nr 89, poz. 825),
  • rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 13 czerwca 2003 r. w sprawie ramowych statutów: publicznego centrum kształcenia ustawicznego, publicznego ośrodka dokształcania i doskonalenia zawodowego oraz publicznego centrum kształcenia ustawicznego (Dz. U. Nr 132, poz. 1226),
  • rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych (Dz. U. Nr 52, poz. 466).

...

  1. w sprawie starego SIO proszę o kontakt: https://cie.men.gov.pl/sio-strona-glowna/kontakt-2/

...

1.5.Nieobecności

Nieobecność wykazujemy dla nauczycieli, którzy są zatrudnieni w danej szkole lub placówce oświatowej, jednak nie świadczą pracy. Wykazywanie nieobecności nie dotyczy osób, które przebywają na urlopie wypoczynkowym (informacje o urlopach wypoczynkowych nie są gromadzone w SIO). W sekcji Nieobecność należy wskazać jej przyczynę.
Wszystkie nieobecności związane z opieką nad chorymi dziećmi lub innymi osobami należy wykazać jako zwolnienie od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki.
Nieobecności w pracy z powodu choroby lub opieki nad chorym członkiem rodziny na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa można rejestrować jako ciągłe, nawet jeśli faktycznie dana osoba przedłożyła w zakładzie pracy więcej niż jedno zwolnienie. Oczywiście nie może być wtedy między kolejnymi okresami zwolnień żadnego dnia świadczenia pracy.
W nieobecnościach nie należy wykazywać urlopów okolicznościowych i opieki nad dzieckiem z art. 188 Kodeksu Pracy – analogicznie jak nie wykazujemy urlopu wypoczynkowego.
Zmiana zawodu w ramach tego samego oddziału wielozawodowego
Witam,
jeżeli uczeń w trakcie roku szkolnego zmienił zawód w ramach tego samego oddziału wielozawodowego należy wykonać następujące czynności:
1. w zakładce Przypisania należy kliknąć w trzy kropki i wybrać z listy Modyfikuj. 
2. w kolejnym kroku proszę wpisać datę do kiedy dany uczeń uczył się danego zawodu oraz oznaczyć status Przerwał naukę i zapisać daną zmianę. 
3. następnie klikamy w przycisk Dodaj przypisanie - Do oddziały podstawowego 
4. w nowym oknie wybieramy ten sam oddział wielozawodowy, wprowadzamy datę(proszę pamiętać, aby wpisać datę kolejną niż tę z jaką zakończyliśmy przypisanie z poprzednim zawodem), nowy zawód oraz języki. A następnie zapisujemy nowo wprowadzone zmiany. 
Pozdrawiam
Witam,  Opisany przez Państwa problem został zgłoszony programistom. W dniu jutrzejszym nie powinien już występować i powinna widnieć liczba uczniów.  Prosimy o cierpliwość. Pozdrawiam
Wynagrodzenia – 2 umowy w ciągu roku
Jedna umowa zakończona z dniem 31/08/2018 druga aktywna od 01/09/2018
W tym przypadku sprawozdanie za okres styczeń wykazuje się dla umowy aktywnej w tym okresie, a sprawozdanie roczne należy wykazać w dwóch osobowych wpisach:

  1. dla umowy już zamkniętej z dniem 31/08/2018 r.-jedno
  1. dla umowy aktywnej od 01/09/2018 r.-drugie

...

  1. dla umowy już zamkniętej z dniem 31/08/2018 r.-jedno

 

  1. dla umowy aktywnej od 01/09/2018 r.-drugie

...

  1. W przypadku, gdy nauczyciel prowadzi zajęcia z uczniem w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia należy wskazać obowiązki, które nauczyciel faktycznie realizuje w tym czasie (czyli przedmiot, który jest nauczany w ramach tych zajęć).
  2. W przypadku, gdy nauczyciel otrzyma aneks do umowy, na mocy którego zostaną mu przydzielone dodatkowe godziny, np. godziny nauczania indywidualnego, należy zmodyfikować tygodniowy wymiar zajęć poprzez wprowadzenie daty zakończenia obowiązywania pierwotnego wymiaru. Następnie należy dodać kolejny (aktualny) tygodniowy wymiar zajęć i wykazać liczbę  godzin ponadwymiarowych, z podaniem okresu, na jaki te godziny zostały przydzielone do realizacji.

...

  1. wprowadzania dwóch imion w polu przewidzianym dla jednego imienia,2. niewłaściwego wprowadzania nazwisk dwuczłonowych poprzez dodawanie spacji przed i pomyślniku,3. niewłaściwego wprowadzania nazwisk obcobrzmiących ze znakami specjalnymi tj. znakamidiakrytycznymi niewystępującymi w polskim alfabecie (zwykle brak tych znaków),4. wprowadzania w pole nazwiska imienia albo odwrotnie,5. wprowadzania nazwiska lub imienia z dodatkowymi spacjami (błąd prawdopodobniewystępuje podczas zaznaczania i kopiowania danych do właściwych pól).

...

  • przedszkolu,
  • oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej,
  • zespole wychowania przedszkolnego,
  • punkcie przedszkolnym,
  • specjalnym ośrodku wychowawczym,
  • specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym,
  • młodzieżowym ośrodku wychowawczym,
  • młodzieżowym ośrodku socjoterapii,
  • ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Informacje o liczbie miejsc w internacie, bursie, szkolnym schronisku młodzieżowym oraz domu wczasów dziecięcych wykazywane są w innych miejscach w Danych o działalności.
W formularzu należy określić rok szkolny, na który przekazujemy dane oraz wprowadzić informację o liczbie miejsc w placówce we wskazanym roku.
Liczbę miejsc należy wykazać zgodnie ze statutem i/lub arkuszem organizacyjnym.
Liczbę miejsc w zespołach wychowania przedszkolnego i punktach przedszkolnych należy wykazać zgodnie z kryteriami wskazanymi w § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz.U.2017.1657).
Wynagrodzenie dodatkowe
W przypadku dodatkowego wynagrodzenia rocznego wypłaconego w 2019 r. za 2018 r. należy wykazywać je w wynagrodzeniach za 2019 r.
Wypłacone w 2018 r. za 2017 r. należy wykazywać w wynagrodzeniach za 2018 r.

  1. Pytanie:

Gdzie wykazać godziny doraźnych zastępstw? Czy tylko wystarczy wykazać je w wynagrodzeniu, czy jeszcze gdzieś?
Odpowiedź
Witam,
Godziny doraźnych zastępstw  należy wykazać tylko w wynagrodzeniu
Z poważaniem

  1. Pytanie:

czy w zajęciach dodatkowych należy wykazywać jedynie koła zainteresowań, które funkcjonują w szkole czy też zajęcia wyrównawcze dodatkowe z przedmiotów, z którymi uczniowie maja problemy i właśnie dlatego na nie uczęszczają wtedy kiedy chcą
Odpowiedź
Zajęć wyrównawczych prosimy nie wykazywać w zajęciach dodatkowych, 
wykażą je Państwo w październiku w pomocy psychologiczno-pedagogicznej

  1. Pytanie

Dzień dobry, czy w wynagrodzeniach pracowników niepedagogicznych należy uwzględnić dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagrody oraz ekwiwalent za urlop i czy wykazać te składniki w sekcji Finanse?
Szanowna Pani,
proszę uwzględnić wszystkie wymienione przez Panią składniki w kosztach wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych.
Pozdrawiam,

  1. Pytanie

Dzień dobry, mam pytanie czy do danych dotyczące kosztów wynagrodzeń pracowników niebędących nauczycielami wraz z pochodnymi, należy wliczyć nagrodę jubileuszową, którą otrzymał pracownik?
Odpowiedź
Szanowna Pani,
tak, proszę uwzględnić nagrodę jubileuszową pracownika.
Pozdrawiam,
Jak wykazywać wynagrodzenie nauczyciela uzupełniającego etat?
Odp:
Wynagrodzenie nauczyciela uzupełniającego etat w innej szkole wykazuje w całości szkoła macierzysta.
Niepedagogiczni
Witam, 
Przesyłam komentarz merytoryczny :Wymiar zatrudnienia pracowników niebędących nauczycielami
Dane dotyczące wymiaru zatrudnienia pracowników niebędących nauczycielami gromadzone są na podstawie art. 8 pkt 4 ustawy. Przekazuje się je, zgodnie z § 31 ust. 1 pkt 1 lit. b, ust. 1 pkt 2 lit. b, ust. 1 pkt 4 lit. b, ust. 1 pkt 5 lit. b rozporządzenia, w terminie 10 dni po zakończeniu każdego kwartału, według stanu na koniec kwartału.
W przypisaniu pracowników do poszczególnych kategorii (urzędniczych, pomocniczych i obsługi) można korzystać z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych z dnia 15 maja 2018 r. (Dz. U. 2018.936), w szczególności zał. 3, tabela 2, część F. Stanowiska w samorządowych jednostkach organizacyjnych oraz  pkt V. Jednostki działające w zakresie oświaty.
Należy wykazać wymiar zatrudnienia pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, według rodzajów zajmowanych stanowisk:

  • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych;
  • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocniczych i obsługi, w tym:
  1. asystenci edukacji romskiej – o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy o systemie oświaty,
  2. osoby władające językiem kraju pochodzenia, o których mowa w art. 165 ust. 8 ustawy o- Prawo oświatowe,
  3. pomoc nauczyciela – o której mowa w art. 127 ust. 19 pkt 2 ustawy – Prawo oświatowe,
  4. asystenci nauczyciela lub osoby, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe, prowadzących zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej (funkcjonuje do 31 sierpnia 2020 r.),
  5. asystenci wychowawcy świetlicy (funkcjonuje do 31 sierpnia 2020 r.),
  • pracownicy ochrony zdrowia:
  1. lekarze,
  2. lekarze dentyści,
  3. pielęgniarki,
  4. higienistki szkolne,
  5. położne.

...

Wiki Markup
*Art. 92 \[Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy\]*
  • 1. Za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek:

...

  • inne tytuły, na podstawie których nauczyciel ma prawo do wynagrodzeniaobowiązek
  • zniżka godzin z tytułu pełnienia funkcji kierowniczej w szkole lub placówce oświatowejliczba godzin 20a potem jeszcze raz rozpisać te 5 godzin godzin dydaktycznych

...

  • szkole podstawowej specjalnej,
  • szkole ponadpodstawowej specjalnej,

...

Dane dotyczące wymiaru zatrudnienia pracowników niebędących nauczycielami gromadzone są na podstawie art. 8 pkt 4 ustawy. Przekazuje się je, zgodnie z § 31 ust. 1 pkt 1 lit. b, ust. 1 pkt 2 lit. b, ust. 1 pkt 4 lit. b, ust. 1 pkt 5 lit. b rozporządzenia, w terminie 10 dni po zakończeniu każdego kwartału, według stanu na koniec kwartału.
W przypisaniu pracowników do poszczególnych kategorii (urzędniczych, pomocniczych i obsługi) można korzystać z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych z dnia 15 maja 2018 r. (Dz. U. 2018.936), w szczególności zał. 3, tabela 2, część F. Stanowiska w samorządowych jednostkach organizacyjnych oraz  pkt V. Jednostki działające w zakresie oświaty.
Należy wykazać wymiar zatrudnienia pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, według rodzajów zajmowanych stanowisk:

  • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych;
  • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocniczych i obsługi, w tym:
  1. asystenci edukacji romskiej – o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy o systemie oświaty,
  2. osoby władające językiem kraju pochodzenia, o których mowa w art. 165 ust. 8 ustawy o- Prawo oświatowe,
  3. pomoc nauczyciela – o której mowa w art. 127 ust. 19 pkt 2 ustawy – Prawo oświatowe,
  4. asystenci nauczyciela lub osoby, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe, prowadzących zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej (funkcjonuje do 31 sierpnia 2020 r.),
  5. asystenci wychowawcy świetlicy (funkcjonuje do 31 sierpnia 2020 r.),
  • pracownicy ochrony zdrowia:
  1. lekarze,
  2. lekarze dentyści,
  3. pielęgniarki,
  4. higienistki szkolne,
  5. położne.

...

Image Added

Anchor
test
test
Poniżej znajdziesz linki do instrukcji technicznych zamieszczonych w tej sekcji:


Wnioski - Złożenie wniosku o upoważnienie do SIO dla kierownika JST

Wnioski - Złożenie wniosku o upoważnienie do SIO dla pracownika JST

Wnioski - Złożenie wniosku o upoważnienie do SIO dla Dyrektora Szkoły

Wnioski - Złożenie wniosku o upoważnienie do SIO dla pracownika placówki

Wnioski - Złożenie wniosku o upoważnienie do SIO poprzez EPUAP



Image Added